Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
KUBA - 2020!

KUBA - 2020!

POBYTOVÉ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Santa Clara - Trinidad - Escambray Mountains - Cienfuegos - Zátoka sviní - Viňales - Havana - Varadero...termín 07.01.-21.01.2020. Průvodkyně Vladimíra Svitáková.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v 6.00 přes Amsterdam na Kubu (čekání na přestupu cca 5 hod.). Po příletu vyřízení vstupních formalit, výměna peněz, transfer na ubytování.

2.den

Návštěva města SANTA CLARA s mauzoleem kubánského revolucionáře Che Guevary, který právě zde v roce 1958 zaútočil na opancéřovaný vlak. Průjezd úrodnou oblastí rozhlehlého údolí VALLE DE LOS INGENIOS s nekonečnými plantážemi cukrové třtiny, cukrovary a sedmipatrovou strážní věží Torre de Iznaga sloužící původně k hlídání otroků. Příjezd ke karibskému pobřeží, do atraktivního koloniálního města TRINIDAD. Podvečerní procházka malebným centrem (UNESCO) se slavným náměstím Plaza Mayor, které se po setmění stává živou hudební scénou místních muzikantů. Ubytování.

3.den

Dokončení prohlídky Trinidadu, jednoho z nejstarších kubánských měst se zachovalými starobylými domy, nádhernými paláci a dlážděnými ulicemi. Výlet do nedalekého vápencového pohoří SIERRA DEL ESCAMBRAY dosahujícímu nadmořské výšky 1 140 m a porostlého bujnou tropickou vegetací. Procházka k půvabnému vodopádu. Odpolední relaxace na písečné pláži ANCÓN, údajně nejkrásnější a nejdelší na celém jižním pobřeží. Návrat na ubytování. Večer možnost posezení v některém z mnoha příjemných barů či restaurací s živou hudbou a nenapodobitelnou atmosférou. Fakultativně absolvování lekce Salsy, nejoblíbenějšího kubánského tance. Nocleh.

4.den

Cesta podél karibského pobřeží se zastávkou na slunění a koupání na některé z překrásných pláží. Prohlídka výstavného přístavního města CIENFUEGOS (UNESCO) založeného francouzskými imigranty. Srdcem historického jádra je náměstí Parque José Martí s vítězným obloukem a širokými upravenými bulváry. Návštěva velkolepého Palacio del Valle, původně soukromého paláce bohatého španělského obchodníka. Jeho interiéry i exteriéry jsou směsicí mnoha stylů a barev vytvářejících jedinečný architektonický celek. Ubytování.

5.den

Zastávka v legendární ZÁTOCE SVINÍ, kde v roce 1961 došlo k vylodění americkou vládou podporovaných exulantů, jejichž cílem bylo svržení Fidela Castra. Relaxace v NP CIENAGA DE ZAPATA, na pláži omývané křišťálově čistou vodou s korálovými útesy, které jsou rájem potápěčů. Příjezd do oblasti VIŇÁLES (UNESCO), patřící díky homolovitým kopcům, tzv. mogotům vyrůstajícím z ploché krajiny k největším přírodním klenotům Kuby. Ubytování.

6.den

Dopoledne prohlídka okouzlujícího kraje VIŇALES s rozlehlými plantážemi, na kterých se pěstuje nejkvalitnější kubánský tabák. Nenáročná procházka (fakultativně na koni) umožní nahlédnout do běžného života místních zemědělců. Exkurze do tabákové farmy a seznámení s procesem výroby světově proslulých kubánských doutníků. Navečer návštěva organické farmy a večeře s úžasným výhledem do údolí a na západ slunce. Návrat na ubytování. Možnost další lekce Salsy.

7.den

Přejezd do hlavního města HAVANY plného zajímavých památek, ale také rozpadajících se budov. Návštěva hotelu Los Jazmines, známého z českého seriálu "Třicet případů majora Zemana". Vyhlídková jízda klasickými americkými veterány, během které si vychutnáte neopakovatelnou atmosféru kubánské metropole, ve které Ernest Hemingway strávil s přestávkami téměř 20 let svého života. Na závěr dne vycházka známými místy staré Havany. Ubytování.

8.den

Fakultativně "Tour de Hemingway" zahrnující jízdu taxíky na okraj města, k domu La Finca Vigia, kde lze otevřenými okny nahlédnout do soukromí světoznámého spisovatele. Vše zde zůstalo zachováno tak, jak místo v roce 1960 Hemingway nadobro opustil. Chybět nebude ani návštěva dvou oblíbených barů tohoto velikána světové literatury. Alternativně individuální prohlídka města či některého z muzeí. Návrat na ubytování.

9.den

Prohlídka nové HAVANY. Odpoledne individuální volno. Návrat na ubytování.

10.den

Transfer do nejvyhlášenějšího letoviska VARADERO situovaného na úzkém poloostrově nabízejícím téměř 20 km dlouhou pláž s bělostným pískem lemovanou palmami. Ubytování v resortu**** přímo na břehu moře.

11.-13.den

Pobyt u moře s programem all-inclusive. Možnost fakultativních výletů.

14.den

Transfer z Varadera na letiště v Havaně. Odlet z Havany v 19.10 hod.

15.den

Přílet přes Amsterdam do Prahy v 13.40 hod. (čekání na přestupu cca 1 hod. a 45 min.)

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
2033017.1.2020 - 21.1.202062 000,00 Kč
LM 60 000,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • vízum na Kubu.:   
1500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Havana - Praha (KLM) včetně odbaveného zavazadla
 • dopravu klimatizovaným autokarem
 • 9x ubytování během poznávacího okruhu v tzv. casas particulares (2 lůžkové pokoje v soukromí s vlastním sociálním zařízením), 4x ubytování v hotelu**** ve Varaderu - www.hoteltuxpanvaradero.com (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)
 • 9x snídani, 2x oběd, 2x večeři, 4x all inclusive
 • průvodce
 • vstupné dle programu (s výjimkou fakultativních výletů)
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • vízum 1 500 Kč (vyřizuje CK)
 • "spropitné" cca 40 €
 • fakultativní výlety - 50 € (25 € Havana, 25 € Varadero - šnorchlování),

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné