Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
USA

USA - Národní parky - 2019!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Las Vegas - Grand Canyon - Bryce Canyon - Antelope Canyon - NP Zion - Death Valley - NP Sequoia - Yosemity - Los Angeles...termín 24.09.-07.10.2019

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v cca 06:30 hod. přes Amsterdam do LAS VEGAS (přílet v cca 14.30 hod.), nájem vozů a krátký přejezd na ubytování poblíž hlavní třídy Las Vegas - STRIPu. Koupání v bazénu, odpočinek, nocleh.

2.den

Dopoledne - zájemci se mohou jet podívat na přehradu HOOVER DAM postavenou na řece Colorado, která byla v době výstavby největší na světě. Je odtud nádherný výhled do údolí řeky Colorado a na přehradní jezero Lake Mead. Odpočinek u bazénu. Večer do pozdních nočních hodin - prohlídka dalších atrakcí v Las Vegas, nocleh opět ve stejném hotelu.

3.den

Přejezd k NP ZION s pozoruhodnými geologickými útvary a neobvykle pestrou paletou rostlin a živočichů. Hlavní dominantou je 24 kilometrů dlouhý kaňon Zion Canyon. Rudooranžově zbarvené pískovcové skály jsou místy až 800 m vysoké. Kaňonem protéká řeka Virgin River. Již samotný příjezd do parku po vyhlídkové silnici je zážitkem, neboť cestou jsou k vidění neskutečně krásné skalní masivy a útvary. Několik zastávek a procházek s nádhernými výhledy. Ubytování a nocleh v Kanabu - mezi NP Zion a NP Bryce Canyon.

4.den

Prohlídka BRYCE CANYONU - nejromantičtějšího národního parku. Bryce Canyon je království desetitisíců rozeklaných skalních věží a pískovcových útvarů zbarvených do červena, oranžova a žluta, zasazených v zelené krajině. Zastávky na vyhlídkách. Dvouhodinová procházka Navajo Loop Trail / Queen Garden patří k největším zážitkům z celého zájezdu. Nocleh v Page.

5.den

Prohlídka krajiny LAKE POWELL v Glenn Canyonu na řece Colorado. ANTELOPE CANYON v rezervaci Navajo - jedno z nejfotografovanějších a nejkrásnějších míst. Jen několik metrů široká a několik set metrů dlouhá štěrbina protíná blok zkamenělé duny písku a v ostrých záhybech se dere k slunečnímu svitu. Proto se kaňonu říká i vývrtka - Corkscrew. Shora dopadající světlo se láme do různých vlnových délek a společně s barvou podloží a tvary vnitřku kaňonu kouzlí zázraky. Odpoledne možný fakultativní výlet do MONUMENT VALLEY, s možností si zde najmout jeep řízený místními indiány a absolvovat překrásnou okružní jízdu po největších krásách parku. V tomto údolí eroze vytvořila zajímavé věže z pískovce nazývané messa (stoly) nebo butte (vršky, hřbety). Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Monumenty jsou velmi fotogenické, posloužily jako kulisa k mnoha westernům. Nebo možnost jízdy lodí po jezeře Lake Powell nebo odpolední odpočinek u hotelového bazénu. Nocleh ve stejném hotelu.

6.den

Návštěva GRAND CANYON, s možností absolvovat okružní let helikoptérou nad tímto jedinečným přírodním úkazem. Zastávky a krátké procházky u nádherných vyhlídek podél hrany kaňonu. Grand Canon je nejznámější kaňon na světě. Vytvořila jej řeka Colorado v severní Arizoně. Kaňon je téměř 446 kilometrů dlouhý a šířka se pohybuje od 500 metrů do 29 kilometrů. Největší hloubka je okolo 1600 metrů. Přejezd zpět do Las Vegas. Cesty i po slavné ROUTE 66 a zastávka na historické benzínce Hackberry. Nocleh ve Vegas.

7.den

Odpočinek ve Las Vegas nebo návštěva blízkého RED ROCK CANYON.

8.den

Průjezd a prohlídka DEATH VALLEY - Údolí smrti - průjezd měsíční krajinou se zastávkami na vyhlídkách na pozoruhodně tvarované barevné skály - Zabriskie point, kde byly filmovány Hvězdné války (kromě Tuniska), Badwater - solné jezero, jehož hladina se nachází 86 m pod mořem, Devil´s Golf Course - pláň plná bizarních solných věžičkovitých a kulatých útvarů. Příjezd pozdě večer do Los Angeles - do Pasadeny.

9.den

LOS ANGELES - dopoledne prohlídka Hollywood Boulevardu a luxusní čtvrti Beverly Hills, odpoledne krátké vykoupání v Santa Monica. Příjezd do města Bakersfield u NP Sequoia. Nocleh.

10.den

Prohlídka SEQUOIA PARKU s největšími a nejstaršími stromy planety. Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně stromu generála Shermana, největšího stromu na Zemi, který roste v Obřím lese (Giant Forest). Zde se také nachází pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Nocleh ve městě Fresno.

11.den

Návštěva překrásného YOSEMITSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU s úchvatnými vyhlídkami na Half Dome (který se tyčí do výšky 1450 m nad dno údolí) a El Capitano. Yosemitské údolí se táhne podél řeky Merced. Kolem ní se rozkládají skaliska, z nichž padá nejvyšší vodopád v Severní Americe - Yosemitský vodopád. Tvoří jej Horní (425 m) a Dolní (97 m) vodopád, mezi nimiž je série kaskád (205 m). Společně měří celkem 739 metrů. Procházky pod vodopády, několik zastávek na vyhlídkách. Nocleh ve městě Merced - před San Franciscem.

12.den

Celodenní prohlídka SAN FRANCISCA - určitě nejkrásnějšího města USA, s jízdou Cable car, prohlídka China Town, Grace Cathedral, Union Square,... Ubytování na předměstí San Francisca.

13.den

Vrácení vozů na letišti San Francisco International. Odlet v cca 13.55 hod. přes Amsterdam do Prahy.

14.den

Přílet do Prahy v cca 13.35 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19700124.9.2019 - 7.10.201956 800,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2019):   
-900 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Las Vegas a San Francisco - Praha (přes Amsterdam) včetně letištních a bezpečnostních tax a poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu minivany (9+1)
  • 12x ubytování v hotelu (2-3 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, součástí vybavení bývá zpravidla venkovní bazén)
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • vízum do USA, resp. poplatek za registraci ESTA (vyřizuje CK) - 500 Kč
  • stravování (průvodce je klientům nápomocen při zajištění stravy) a vstupné dle programu (dohromady včetně stravy, parkovného, letu nad Grand Canyonem a projížďky džípy v Monument Valley cca 750 USD)

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné