Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
peru

PERU

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Lima - Cuzco - Macchu Picchu - jezero Titicaca - Sillustana - Colca - Macca - Arequipa - Ballestas...termín 09.10.-24.10.2018 - SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy s přestupem do hlavního města Peru. Transfer na ubytování.

2.den

Prohlídka LIMY s dochovanými ukázkami koloniální architektury (barokní klášter sv. Františka, náměstí Plaza de Mayor s prezidentským palácem, katedrála, vyhlášené historické muzeum Larco Herrera...). Procházka po pacifické pobřežní promenádě. Nocleh.

3.den

Přelet do CUZCA, pradávné metropole říše Inků uprostřed majestátných And. Prohlídka fascinujícího města ležícího 3 400 m vysoko (náměstí Plaze de Armes, kostel Iglesia de la Compania de Jesus s krásným výhledem, katedrála…). Ubytování.

4.den

Celodenní výlet do okolních hor: pevnost SACSAYHUAMAN - bývalé duchovní centrum Peru; labyrint QENQO, kde se dozvíte, jak indiáni pohřbívali mrtvé; hraniční pevnost PUKA PUCARA s nádherným panoramatem; lázně TAMBO MACHAY; jízda nekonečnými zatáčkami do posvátného údolí řeky Urubamby; výstup k pevnosti OLLANTAYTAMBO. Návrat do Cuzca. Prohlídka chlouby incké architektury - pevnosti KORICANCHA. Nocleh.

5.den

Návštěva jednoho z novodobých divů světa, mytického "ztraceného" města Inků - MACCHU PICCHU (UNESCO) zahrnující jízdu železnicí a výjezd místním busem dech beroucími serpentinami k branám bájného archeologického naleziště. Návrat na ubytování.

6.den

Zastávka ve fotogenické vesničce ANDAHUAYLILLAS s kostelem San Pedro, kde se prolínají indiánské a katolické náboženské obřady. Návštěva archeologického areálu RAQCHI s chrámem boha Viracochi. Přejezd přes sedlo LA RAYA (4 338 m). Ubytování ve městě PUNO, na břehu jezera Titicaca.

7.den

Lodní výlet po největším jihoamerickém jezeře TITICACA ležícím 3 800 m vysoko nad hladinou moře. Návštěva plovoucích rákosových ostrovů UROS dokumentující způsob života původního obyvatelstva. Koupání na ostrově TAQUILE, obydleném již více než 10 000 let. Návrat na ubytování.

8.den

Průjezd náhorní plošinou ANTIPLANA se zastávkou u atraktivní nekropole SILLUSTANI s válcovými pohřebními věžemi "chullpas" a krásnou vyhlídkou na lagunu UMAYO. Panoramatická cesta průsmykem PATAPAMPA (4 910 m - nejvýše položený bod během celého zájezdu) s neopakovatelnými výhledy na terasovitá políčka s pasoucími se lamami, alpakami a vikuněmi. Ubytování v CHIVAY. Návštěva místního trhu. Nocleh.

9.den

Výlet na populární vyhlídku CRUZ DEL CONDOR nabízející za přítomnosti létajících kondorů (rozpětí křídel až 3 m) fascinující pohled do impozantního, hluboko zaříznutého kaňonu COLCA. Procházka okolím městečka CABANACONDE s terasovitými kukuřičnými poli. Návštěva poklidného koloniálního městečka MACCA, kde jakoby se zastavil čas. Foto pauza na vyhlídce MIRADOR DE ANTAHUILQUE. Fakultativně relaxace v termálních lázních BANOS TERMALES LA CALERA, kde voda dosahuje teploty až 39°C. Návrat na ubytování.

10.den

Nenáročná procházka stylovými indiánskými vesničkami COPORAQUE a YANQUE v oblasti kaňonu Colca. Ve stínu sopek CHACHANI a EL MISTI COLCA přejezd na ubytování do druhého největšího peruánského města Arequipa.

11.den

Prohlídka starobylého centra AREQUIPA: Plaza de Armas - jedno z největších jihoamerických náměstí, klášter Santa Cataliny - nejvýznamnější církevní stavba země, jejíž červené zdi ostře kontrastují se sněžnými čepicemi sopek na horizontu…Nocleh.

12.den

Celodenní přesun autokarem po legendární silnici CARRETERA PANAMERICANA do mystické pouštní oblasti NAZCA. Ubytování.

13.den

Fakultativní vyhlídkový let nad záhadnými obrazci - tzv. geoglyfy znázorňujícími nejčastěji hmyz, ryby a ptáky. K vidění jsou rovněž geometrické obrazce, spirály a poměrně často dlouhé rovné linie v délce až několika kilometrů. Krátká zastávka mezi dunami v oáze HUACACHINA. Ubytování v přístavním městě PARACAS.

14.den

Výlet lodičkou k ostrůvkům BALLESTAS, představující malé skály vystouplé z moře s početnou kolonií ptáků, lvounů, lachtanů a tučňáků. Jízda podél známého trojzubce - geoglyfu EL CANDELABRO Ubytování v Limě.

15.den

Individuální volno. Odpoledne transfer na letiště.

16.den

Přílet do Prahy.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
1854019.10.2018 - 24.10.201879 990,00 Kč
LM 77 990,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

letiště Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • mezinárodní letenku Praha - Lima - Praha, vnitrostátní letenku Lima - Cuzco, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu dle programu (minibusem, vlakem, lodí)
  • 14x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 14x snídani
  • místního a českého průvodce
  • vstupné dle programu (s výjimkou vyhlídkového letu v Nazce a vstupného do lázní)
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • "spropitné"
  • vyhlídkový let v Nazce - cca 140 USD

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné