Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
srílanka

SRÍ LANKA s pobytem u moře - 2019!

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Pinnawala - Dambulla - Anuradhapura - Polonnaruwa - Peradeniya - Kandy - Nuwara Eliya - Horton Plains - Koggala - Colombo...termín 27.11.-07.12.2019. Airbus A380 na lince Praha - Dubaj - Praha!!! SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 16 hod. odlet z Prahy přes Dubaj na Srí Lanku.

2.den

V ranních hodinách přílet do Colomba. Návštěva sloního sirotčince PINNAWALA založeného původně pro mláďata, která přišla o matku, bez níž by v džungli jinak zahynula. Největším zážitkem pro návštěvníky je každodenní koupání slonů, kdy je početné stádo chobotnatců hnáno úzkou uličkou k místní řece a zpět. Odpoledne zastávka v městečku DAMBULLA - prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu skalních chrámů s více než stovkou soch Buddhy a unikátními nástěnnými malbami (UNESCO). Ubytování.

3.den

Prohlídka pozůstatků starověkého města ANURADHAPURA (UNESCO), bývalého politického a náboženského centra ostrova: Sri Maha Bodni - nejstarší historicky zdokumentovaný strom na světě vypěstovaný z "řízku" stromu, pod kterým dosáhl Buddha osvícení; pozůstatky 1 600 sloupů kdysi monumentálního devítipatrového paláce Brazen; chrám Jetavanarama - údajně největší cihlová stavba světa… V podvečer výstup k bývalému královskému paláci, pevnosti zbudované na temeni žulové "Lví" skály SIGIRIYA vyzdobené úchvatnými freskami a vyčnívající 200 m vysoko nad okolní džunglí. Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva archeologického areálu POLONNARUWA - druhého největšího starobylého města v zemi. Odpoledne fakultativně projížďka džípy NP MINNERIYA, který je domovem divokých slonů, levhartů, jelenů, makaků a mnoha druhů ptáků. Návrat na ubytování.

5.den

Zastávka v řezbářské dílně na výrobu tradičních masek. Návštěva zahrad s exotickým kořením v MATALE (ukázka pěstování, zpracování a využití v ájúrvédské medicíně, možnost nákupu). Pokračování do KANDY, původního hlavního města malebně rozloženého v kopcích na břehu uměle vytvořeného jezera. Prohlídka chrámu, ve kterém je uložen Buddhův zub - významná buddhistická relikvie. Ubytování. Večer fakultativně zhlédnutí folklórního představení.

6.den

Procházka královskou botanickou zahradou PERADENIYA, která patří mezi nejkrásnější v celé Asii. Panoramatická jízda hornatou krajinou ČAJOVÝCH PLANTÁŽÍ a mohutných vodopádů až do městečka NUWARA ELIYA vystavěného v anglickém stylu. Cestou návštěva továrny na zpracování cejlonského čaje s možností nákupů. Ubytování.

7.den

Výlet do NP HORTONSKÉ PLÁNĚ, ležícího více než 2 000 m nad mořem. Absolvování pěšího okruhu atraktivní pustinou porostlou vysokou travou, rododendrony, ale i džunglí a dále kolem vodopádů až k téměř 1 km vysokému skalnímu srázu přezdívanému KONEC SVĚTA s krásným výhledem. Přejezd na ubytování do přímořského letoviska KOGGALA.

8.-9.den

Volný den u moře. Možnost následujících půldenních fakultativních výletů (cena cca 25 USD/výlet) : 1. plavba po sladkovodním jezeře, návštěva buddhistického chrámu a ostrova s výrobou skořice; 2. návštěva impozantní pevnosti Galle zbudované Holanďany, nákupy na místním tržišti, koupaní v překrásné zátoce Unawatuna.

10.den

Odpoledne přesun do COLOMBA. Návštěva moderní metropole Srí Lanky s výškovými budovami, ale i pozůstatky britské koloniální architektury. Transfer na letiště.

11.den

Přílet přes Dubaj do Prahy v cca 13 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19760127.11.2019 - 7.12.201935 990,00 Kč
LM 34 990,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Colombo - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 8x polopenzi
  • místního a českého průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • "spropitné" a vstupné dle programu - cca 230 USD
  • fakultativní výlety během pobytu u moře
  • vízum na Srí Lanku - aktuálně bezvízový styk

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné