Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Toskánsko

ITÁLIE - Toskánsko - Elba (letadlo/bus)

KOMBINOVANÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD (letadlo/bus): Siena - San Gimignano - Elba - Portoferraio - Monte Capanne - Florencie - Pisa...termíny 04.05.-09.05./09.05.-14.05.2018

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Pisy v odpoledních hodinách. Přejezd busem do oblíbeného letoviska Marina di Bibbona. Ubytování v hotelu situovaném necelých 100 m od krásné písečné pláže.

2.den

Prohlídka SIENY (UNESCO) - perly Toskánska s četnými památkami gotické architektury (černobílý románsko-gotický dóm vystavěný z mramoru, polokruhové svažující se náměstí Piazza del Campo - dějiště tradičních závodů neosedlaných koní, Palazzo Pubblico, 102 m vysoká věž Torre del Mangia…). Návštěva romantického SAN GIMIGNANA, jednoho z nejatraktivnějších míst této části Itálie. Středověký ráz centra dokreslují hradby a historické rodové věže, díky kterým se město honosí přezdívkou "středověký Manhattan". Návrat na ubytování.

3.den

Fakultativní celodenní výlet na ELBU (doba plavby cca 1 hod.): prohlídka PORTOFERRAIA - hlavního města ostrova s Napoleonovou rezidencí Villa Mulini ukrývající bohatou knihovnu; ze stylové vesničky MARCIANA (krátká návštěva) výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova - MONTE CAPANNE s neopakovatelným panoramatem; v případě příznivého počasí možnost relaxace na některé z místních pláží. Návrat na ubytování. Klienti, kteří se nezúčastní výletu na Elbu mohou strávit den odpočinkem u moře v místě ubytování.

4.den

Návštěva PISY, města proslaveného především svou "šikmou" věži, která s okolními cennými stavbami tvoří působivý architektonický komplex. Prohlídka starobylé LUCCY, rodiště italského hudebního skladatele Giacoma Pucciniho, malebného města s výstavnými románskými kostely a elegantními patricijskými domy obehnanými 4 km dlouhým prstencem hradeb. Zastávka v městečku VOLTERRA situovaném na kopci uprostřed typické toskánské krajiny. Procházka strmými uličkami s okouzlující atmosférou a s četnými dílnami na zpracování alabastru. Návrat na ubytování.

5.den

Prohlídka jednoho z kdysi nejbohatších městských států - FLORENCIE, města, které je dnes pokladnicí architektonických památek i uměleckých skvostů a proto je jedním z turisty nejvyhledávanějších míst na světě (dóm Santa Maria del Fiore s kupolí, která je dodnes považována za zázrak stavitelství; radnice Palazzo Vecchio se zajímavým muzeem; světoznámá Galeria degli Uffizi ukrývající jednu z největších sbírek obrazů na světě, legendární "Most zlatníků"…). Noční přejezd.

6.den

Příjezd do Plzně, Berouna, Prahy a Rakovníka v dopoledních hodinách.

7.POZNÁMKA:

zájezd č. 183401 (termín 04.05.-09.05.2018) je pořádán v obráceném pořadí (tam autokarem - odjezd z Rakovníka, Prahy, Berouna a Plzně v odpoledních hodinách /zpět letadlem - přílet do Prahy ve večerních hodinách; pořadí navštívených míst bude upraveno a program bude navíc rozšířen o exkurzi do unikátních lomů na carrarský mramor, které se staly kulisou bondovky "Quantum of Solace")

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
1834014.5.2018 - 9.5.201811 500,00 Kč
LM 10 990,00 Kč
1834029.5.2018 - 14.5.201811 500,00 Kč
LM 10 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za výlet na ostrov Elba:   
900 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Pisa (Pisa - Praha), letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
  • 4x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi včetně vína k večeři
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • fakultativní výlet na Elbu - 900 Kč/os.
  • doporučená částka na vstupné, lanovku a místní průvodce: cca 100 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné