Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Dubaj

SAE - Dubaj - Abu Dhabí - Sharjah - Al Ain

POBYTOVÉ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Dubaj - Abu Dhabí - Sharjah - Al Ain...termín 27.10.-03.11.2018 - SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Ráno odlet z Prahy do Dubaje. Transfer na ubytování do Abu Dhabí (cca 150 km).

2.den

Prohlídka ABU DHABÍ - luxusní metropole Spojených Arabských Emirátů, která před objevením místních ropných nalezišť byla jen malou beduínskou vesnicí: ostrov Yas Island se závodním okruhem Formule 1, interiéry monumentální mešity Sheika Zayeda, skanzen Heritage Village dokumentující původní život místních obyvatel v poušti, odpočinek na městské pláži "Corniche" lemované 8 km dlouhým pobřežním bulvárem… Návrat na ubytování.

3.den

Výlet do věčně zelené palmové oázy - města AL AINU ležícího na úpatí pohoří Jebel Hafeet nedaleko ománských hranic (Národní muzeum, Palácové muzeum Sheika Zayeda…). Alternativně volný den v ABU DHABÍ (koupání, nákupy nebo návštěva populárního zábavného parku Ferrari World či aquaparku Yaswaterworld - vstupné není v ceně zájezdu). Návrat na ubytování.

4.den

Dopoledne odpočinek u moře v Abu Dhabí. Po obědě přejezd do DUBAJE. Ubytování. Fakultativně výlet terénními džípy do pouště (adrenalinová jízda ve stylu rallye Dakar, projížďka na velbloudech, ukázky břišního tance, vyzkoušení vodní dýmky, v ceně 1 300 Kč/os. je i večeře). Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva nedalekého emirátu SHARJAH, nejkonzervativnějšího ze všech emirátu, jehož hlavní město je považováno za kulturní centrum celého arabského světa (prohlídka rozsáhlého Muzea islámské civilizace). Odpoledne relaxace u moře v krásném Al Mamzar Beach Parku v Dubaji. Návrat na ubytování.

6.den

První část prohlídky DUBAJE, jedné z nejluxusnějších turistických destinací světa. Vyhlídková jízda nadzemním vláčkem, tzv. monorailem, na exkluzivní ostrov The Palm Jumeirah vystavěný ve tvaru palmového stromu. Návštěva obchodního domu Mall of Emirates, jehož součástí je unikátní krytý lyžařský areál. Zastávka u Burj Al Arab - nejpřepychovějšího hotelu na světě vybudovaného ve tvaru napnuté lodní plachty. Přesun do starobylé čtvrti Al Fahidi, kde lze obdivovat domy starých perských obchodníků s typickými "větrnými" věžemi plnícími funkci dnešní klimatizace. Prohlídka expozice Dubajského muzea instalované ve 200 let staré pevnosti Al Fahidi. Přejezd tradiční dřevěnou lodí "Abra" do čtvrti Deira, historického srdce emirátu s voňavým trhem plným exotického koření a tzv. "zlatým sukem". Fakultativně večeře na lodi při plavbě po Dubai Creek (cena: 1 100 Kč). Návrat na ubytování.

7.den

Volné dopoledne. Odpoledne dokončení prohlídky DUBAJE: fotozastávka u residenční čtvrti Zabeel s palácem vládnoucí rodiny Maktoumů a dostihovým závodištěm; návštěva Burj Khalifa, aktuálně nejvyšší budovy na naší planetě tyčící se 828 m vysoko - výjezd výtahem na otevřenou vyhlídkovou plošinu do 124. patra (452 m), odkud lze dohlédnout téměř 100 km daleko (návštěvu je žádoucí objednat v okamžiku uzavření cestovní smlouvy - cena v předprodeji činí 1 500 Kč/os., na místě tato atrakce stojí cca 2 400 Kč/os.); individuální volno v největším obchodním domě světa - Dubai Mall s gigantickým akváriem hostícím rejnoky a žraloky (nákupy, večeře); zhlédnutí kolosálního vodního představení Dubai Fountain, kdy je každou vteřinu za doprovodu hudby hnáno do výšky až 150 m více jak 83 000 l vody; večer jízda metrem do ultramoderní čtvrti Dubai Marina - procházka s úžasným panoramatem nasvícených mrakodrapů. Transfer na letiště v Dubaji.

8.den

Přílet do Prahy v ranních hodinách.

1. POZNÁMKA

U podzimního termínu je přílet do ČR ve večerních hodinách. Cena zahrnuje navíc 1 nocleh (3× Abu Dhabí, 2× Dubaj, 2× Sharjah) a půldenní koupání. Pořadí navštívených míst bude upraveno.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
18220227.10.2018 - 3.11.201826 290,00 Kč
LM 25 290,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Dubaj - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • 6x ubytování v hotelu **** (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)
  • 6x snídani
  • výlety a vstupné dle programu (vyjma vstupného a fakultativních výletů uvedených za doplatek - viz. program)
  • průvodce
  • turistickou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • spropitné
  • případné vízum do SAE (aktuálně bezvízový styk, ve Vašem cestovním pase nesmí být izraelské vízum nebo vstupní razítko do Izraele)

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné