Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Sicílie

ITÁLIE - Sicílie (letecky) - 2019!

POBYTOVÉ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Lipari - Segesta - Agrigento - Taormina - Syrakusy - Etna - Vulcano - Cefalu - Palermo - Monreale...termín 11.09.-18.09.2019

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Katánie v cca 12.30 hod. Ubytování na severním pobřeží Sicílie.

2.den

Fakultativně celodenní výlet lodí na ostrov VULCANO, který je součástí tzv. Liparského souostroví známého svou čilou sopečnou aktivitou. Výstup k doutnající sopce Vulcano zakončený odpočinkem v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky nebo na černo-bílé sopečné pláži. Krátká návštěva sousedního ostrova LIPARI. Návrat na ubytování. Zákazníci, kteří nemají o výlet na Vulcano zájem, mohou strávit volný den na pláži u moře.

3.den

Zastávka v rybářském městečku CEFALU. Prohlídka arcibiskupského sídla MONREALE, jehož dominantou je nádherná katedrála s vysokými věžemi a úchvatnou mozaikovou výzdobou (nejvýznamnější památka normanského stavitelství na Sicílii). Procházka historickou částí PALERMA s normanskými stavbami v orientálním stylu, barokními památkami i úzkými uličkami starého města. Ubytování.

4.den

Zastávka v SEGESTĚ se zbytky řeckého sídliště, chrámem a divadlem. Prohlídka okouzlujícího středověkého městečka ERICE situovaného v nadmořské výšce 800 m, pouhé dva kilometry od moře (nádherné výhledy). Průjezd podél solných polí, odkud se přirozeným odpařováním vody získává mořská sůl. Ubytování nedaleko Agrigenta.

5.den

AGRIGENTO - návštěva archeologického komplexu se zříceninami antických chrámů (chrám Concordia - údajně nejzachovalejší antická chrámová stavba na světě, Diův chrám, Heraklův chrám, Porta Aurea…). Prohlídka překrásných mozaikových komplexů ze 4. stol. nedaleko městečka PIAZZA ARMERINA (cca 3 500 m2 mozaik znázorňujících život římské honorace, ale i mytologická témata či lovecké výjevy). Ubytování na východním pobřeží Sicílie.

6.den

Výlet ke kráteru ETNY: odjezd autokarem do oblasti Rifugio Sapienza ležící v nadmořské výšce 1 923 m. Možnost výběru jedné z následujících variant: 1) zdarma - resp. v ceně zájezdu vyjedete na parkoviště pod lanovkou, kde je vidět velký kráter (cesta k němu trvá cca 1,5 hod.), k menšímu kráteru a zpět se lze dostat za cca 2,5 hod. 2) lanovkou (cca 30 €/zpáteční jízdenka) do 2 500 m. Odtud pěšky, obvykle ve velkém větru a černém prachu (za 3 € lze zapůjčit v baru zimní bundu). Po 2 hodinách vystoupáte pod 4 hlavní krátery ve výšce 3 000 m. Dále se obchází 2 krátery z let 2002-2003 (cca 1 hod.). Celková doba výletu včetně lanovky je cca 5 hod. Nutná zimní bunda (nebo její vypůjčení v baru) a botasky.3) lanovkou a ter. vozidly (cca 63 € včetně místního průvodce). Výjezd ter. vozidly do cca 2 900 m (značná zima, sníh, vítr a prach), pod 4 hlavní krátery. Dále se obchází 2 krátery z let 2002-2003 (cca 1 hod.). Celková doba výletu je 4 hod. Nutná zimní bunda (nebo její vypůjčení v baru) a botasky. V žádném případě se nelze dostat až na nejvyšší vrchol Etny - ten je za tzv. bezpečnou zónou. Ale i tak se jedná o nádherný zážitek. Doporučujeme třetí variantu, která je sice nejdražší ale také nejhezčí a nejpohodlnější.Odpoledne prohlídka TAORMINY, jednoho z nejkrásněji položených italských měst s úžasným výhledem na symbol ostrova - Etnu, nejvyšší činnou sopku Evropy.

7.den

Prohlídka SYRAKUS s řadou památek (Apollonův chrám, Dionýsovo ucho…). Návrat na ubytování. Odpolední odpočinek u Jónského moře. Nocleh.

8.den

Transfer na letiště v Katánii. Přílet do Prahy v cca 18 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19430111.9.2019 - 18.9.201922 490,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Katánie - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 90 € + lodní výlet Vulcano cca 50 € + Etna (viz. program zájezdu)

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné